AdsByCouponDropDown Reklamlarına Dikkat

Sık sık ziyaret ettiğiniz FACEBOOK sayfalarında fazlaca sayısıyla dikkat çeken reklamlar görmeye mi başladınız? Dikkatli olun bilgisayarınıza farklı amaçlar için yüklediğiniz bazı eklentiler ile haksız kazanç elde edenler sebebiyle bu reklamları görüyor olabilirsiniz. FACEBOOK içerisinde tüm gönderiler, zaman tünelleri, fan sayfaları, şirket sayfaları vb. sayfalarda gönderilerin arasında çok fazla sayıda görülen bu reklamların en dikkat çekici özelliği alt kısımlarında “Ads by CouponDropDown” yazması.

FACEBOOK dışında başka internet sitelerinde de görülen bu reklamlar web sitesinin yayıncısı olduğu reklam networklerini tanıyarak o reklamların yanına kendi reklamını yerleştirebiliyor. Özellikle girdiğiniz sayfada tasarım olarak bozukluğa sebep olan bir reklam var ise; örneğin web sitesi yayıncıları uzun dik reklamları yan yana yerleştirerek görsel bir bütünlük oluşturmak ister; fakat girdiğiniz sayfada iki sütunlu bir reklam bloğunda bir sütunda üst üste iki adet reklam ve diğer bir sütunda tek bir reklam duruyor ve bozuk bir görsellik dikkat çekiyorsa ve yine reklam altlarında “Ads by CouponDropDown” yazıyorsa farklı bir amaçla yüklediğiniz bir tarayıcı (eklentisi özellikle Chrome eklentileri) sebebiyle bu reklamlar size gösteriliyor demektir.

Çözüm için ;

Daha farklı eklentiler de benzer bir duruma sebep olabilir fakat bizim tespit ettiğimiz eklenti; FaceBook Zoom Extension.Bu eklentiyi devre dışı bırakarak gösterilen reklamları da devre dışı bırakabilirsiniz. Eklentiyi devre dışı bırakmak için;Mozilla’da direk Firefox yazısının üzerinden eklentiler deyip o eklentiyi etkisizleştir ya da kaldır diyerek devre dışı bırakıyoruz. Chrome den – Menü – Araçlar – Uzantılar ‘a girip FBPHOTOZOOM uzantısının yanındaki check işaretini kaldırarak devre dışı bırakıyoruz. Bunun yanında aynı ekranda göreceğiniz diğer uzantılar (eklentiler) içerisinde yüklediğinizi hatırlamadığınız/kullanmadığınız uzantılar da var ise onları da devredışı bırakın.
Hatta daha da iyisi çöp tenekesi simgesini kullanarak silin. Böylece kullanmadığınız eklentilerden kaynaklanan sorunları ve internet hızınızdaki yavaşlamaları önlemiş olursunuz.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>